fbpx
9.8 C
Skopje

Војвотката Меган на мета на критиките – Ѝ ѕиркаше чипкастиот градник ФОТО

АКТУЕЛНО

Војвотката Меган Маркл вчера го прослави својот 37-ми роденден. Таа со нејзиниот сопруг принцот Хари се појавија на венчавката на неговиот најдобар пријател, а веднаш после тоа стана мета на критиките на Интернет.

Овој пат, причината е гардеробата што ја носеше поради која, како што пишуваат критичарите, им го украде шоуто на младоженците.

Како и обично, Меган изгледаше блескаше во темниот фустан, но во еден момент копче од горниот дел се откопчан, па на мегдан излезе црниот чипкаст градник на војвотката.

Секако, фотографите тоа не го пропуштија, а Интернетот веднаш се „запали“. Меркел ја „обвинија“ дека избрала погрешна облека бидејќи на тој начин ги засенила младоженците.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -