fbpx
11.8 C
Skopje

Седумнаесет години по емитувањето на серијата Клон – вака денес изгледа Жаде (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Џована Антонели се прослави со улогата во серијата „Клон“, а публиката ширум светот ја запамети како Жаде, а така ја нарекуваат многумина дури и денес.

Иако кариерата ја започнува во 1991 година, публиката ја прифати со улогата на Жаде од 2001 година.

После тоа се посвети на мини серии и филмови и докажа дека нејзиниот успех не е случаен, а одлични улоги се редеа една по друга, особено улогата во „Ем Фамилиа“, каде игра лик на лезбејка.

Оваа бразилска актерка сега има 42 години, а можеме слободно да речеме дека изгледа подеднакво добро.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -