fbpx
13.8 C
Skopje

Вонредна временска најава за попладнево – Во овие места се очекува грмежи и засилен ветер

АКТУЕЛНО

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне особено во западните и југозападните делови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи во интервалот од 11 до 20, а максималната дневна од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје слично време. Минималната температура ќе биде 17, а дневната ќе достигне 34 степени Целзиусови.

Во наредниот период ќе се задржи топло време, но и во почетокот на наредната седмица во попладневните часови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -