fbpx
11.8 C
Skopje

Невреме беснее низ Македонија – на овие места е најлошо

АКТУЕЛНО

Во наредниот период ќе се задржи топло време, но и во почетокот на наредната седмица во попладневните часови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови.

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне особено во западните и југозападните делови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во Скопје слично време. Минималната температура ќе биде 17, а дневната ќе достигне 34 степени Целзиусови.

Невреме започна да беснее низ Македонија. Се најавува попладнево и во Скопје.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -