fbpx
5.8 C
Skopje

ФОТО: Ајшеѓул беше во брак со турскиот заводник – ја изневери со колешката која ја гледавме во многу серии

АКТУЕЛНО

Убавата актерка која ние во Мојот син на Сител ја гледавме како Ајшеѓул, е една од најпопуларните актерки во Турција, но во животот љубовта и е како на филм.

Таа беше со години во брак со познатиот актер Мурат или нам познат како Саваш, а сепак во 2014. ставија крај на љубовта што беше големо изненадување бидејќи никој не знаеше дека парот има проблеми.

По него таа започна врска со Илкер Калели или Појраз од серијата Мојот син.

Со својот сопруг драмите и почнаа кога тој снимаше филм со актерката Туба која е прогласена за најубава турска актерка. За време на еден сет Бурчин Терзиоглу тргнала по нив и направила сообраќајка. Тогаш биле момче и девојка, а поради жал тој ја запросил по несреќата.

Парот се разведе откако почнаа гласините дека тој ја изневерил со Туба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -