fbpx
11.8 C
Skopje

Неделава еден знак ќе биде најсреќен, бикот ќе добие радосни вести – Неделен хороскоп

АКТУЕЛНО

Овен

Пред вас е силна и успешна недела во која ќе доживеете различни можности и шанси кои, главно, се важни за вашиот личен живот, за љубовта што ја имате или што ја барате. Сега ќе започнете нова пријателска (не љубовна) врска. Ќе водите важни телефонски разговори, како и важни разговори дома. Можно е да дискутирате за активности што се однесуваат на куќата каде што живеете сега. Ќе трошите повеќе пари неделава, што планирани, а што непланирани или несакани издатоци. Финансиски односи ќе развиете со машко лице во знакот на Близнаци, Вага и Водолија. Интересно озборувања ќе го привлече вашето внимание. Не одложувајте го плаќањето на сметките или важните долгови.

БИК (21 април – 20 мај)

Оваа недела очекувајте радосни вести или телефонски разговор со девојка или млада жена. Можно е таа да живее далеку од вас или да имате важно патување поврзано со неа. На работното место ќе има повод за прослава што се однесува на семејство или брак на ваш колега, деловен партнер, клиент. Претходен неуспех, грешка, или непријатна ситуација од минатото може да се појави сега од некоја причина и тоа ќе ви го расипе расположението за кратко време. Дефинитивно ќе поминувате низ многу посмирен период. Ќе примите подарок или пари.

БЛИЗНАЦИ (21 мај – 20 јуни)

Ова ќе биде седмица во која може да очекувате материјална или финансиска корист и подароци. Ќе се прикажете во дарежливо светло во согласност со вашата великодушност, дури и кон луѓето што ви создале проблеми или емоционални тешкотии. Настани ќе се развијат поврзани со деца или внуци кои живеат одделно од вас. Собири, патувања и прослави ќе ви донесат посебни емоции.

Ќе ве ирадува вести или настан поврзан со дете или младо лице кое живее во друг град или држава. Мажите-Близнаци ќе имаат многу работа оваа недела или ќе имаат професионални обврски, па дури и за време на викендот. Жените-Близнаци може да се очекуваат јавно или професионално признание, награда, понуда.

РАК (21 јуни – 20 јули)

Колку и непријатно да звучи, оваа недела ќе мора да решите некои домашни проблеми, да поправите или промените нешто во вашиот дом. Можеби овие работи нема да ви донесат пријатни чувства и вашето расположение може да биде потиснато, дури и да бидете тажни. Ќе дознаете за нечиј развод, иако со задоцнување. Настани ќе се развијат кај возрасни роднини кои живеат далеку од вас.

Може да доживеат некаква кражба, загуба, неуспех, здравствен проблем. Но, оваа седмица ќе биде финансиски продуктивна за вас. Можно е да добиете пари од машко лице или од заедничка работа/активност. Неочекувани гости или телефонски повик.

ЛАВ (21 јули – 21 август)

Во текот на оваа седмица ваши колеги, клиенти или менаџери на работното место ќе ви создадат тензија со несоодветни коментари, говори. Можни спорови и конфликти на професионална основа ќе се појават и тие неизбежно ќе се вмешаат во вашите лични чувства, мислења… Наскоро ќе добиете повик или објаснување од лице во знакот на Близнаци, Вага или Водолија во врска со претходни активности и интриги. Можно е некоја тајни, скришни активности и други нешта да бидат откриени. Оваа седмица ќе биде од клучно значење за младите претставници на знакот Лав. Бидете многу внимателни и разумни, без оглед за што се работи. Настаните оваа недела во голема мера ќе го одреди вашиот живот. Може да мислите дека некои работи се незначајни, но наскоро ќе ја сфатите вашата грешка.

ДЕВИЦА (22 август – 22 септември)

Во текот на оваа седмица пред вас се повеќе лични средби и разговори со луѓе од различни генерации, кои имаат лични, пријателски или професионални односи со вас. Жените- Девица ќе доживеат настан поврзан со млада брачна двојка од семејството или пријателите.

Наскоро ќе доживеете разделба од пријатели кои се во процес на животни промени. Сепак, разделба може да се случи и поради силни противречности, конфликтни цели и методи. За жал, ваш поранешен пријател/и може да оди на суд или кај правен орган. Поради желбата да постигнете своја цел, или да ви биде драго за нешто посебно, може да си создадете нереални очекувања, или да присилите некој да вети нешто што нема да биде исполнето. Сега ќе имате голема потреба за реалност и практичност во вашите акции доколку сакате да се заштитите себе си од загуби и разочарувања. Конфликтите во текот на оваа недела ќе бидат ваша вина…

ВАГА (23 септември – 22 октомври)

Оваа седмица ќе ве побара жена која ќе ве вклучи во нејзините проблеми. Можеби сака само да ги сподели проблемите, но ќе побара и помош од вас. Искрените гестови се особено важни во случај да треба да помогнете некому. Загриженост може да се појави за здравјето на некој близок во знакотот на Рак, Шкорпија или Риби.

Лесните љубовни грижи и недоразбирања ќе поминат брзо. Изненадувањето оваа седмица ќе се случи во вашиот дом. Тоа ќе ви даде надеж за добар настан, кој на крајот ќе се реализира во текот на наредните неколку месеци. Изненадување ви стои и преку лице во знакот на Овен, Лав или Стрелец. За невозвратена љубов, се чини дека има мала надеж, но не брзајте да се доносете избрзани заклучоци.

ШКОРПИЈА (23 октомври – 22 ноември)

Ова седмица може да се случи несакана, досадна или непријатна средба или собир. Тоа веројатно ќе биде состанок или забава каде ќе се судрите со непријатни или груби луѓе. Проблеми со имот или од финансиска природа, најверојатно, нема да бидат решени оваа недела. Ссреќен настан ќе се случи и ќе биде во врска со момче или млад човек. Постои можност за раѓање на машко бебе. Мажите-Шкорпија ќе бидат изненадени од дејствие или разговор што ќе го водат со своето дете или внук/а. Ќе склопите ново пријателство со млада жена и тоа ќе ви донесе нови емоции во вашиот живот. Се разбира, оваа врска може да биде врз професионална или јавна основа, бидејќи ќе влијае и врз мажите и врз жените-Шкорпија.

СТРЕЛЕЦ (23 ноември – 21 декември)

Оваа седмица ќе биде важна за вас на финансиски план поради потребата за конкретни средби, разговори и активности поврзани со пари. Ќе организирате финансиски односи и обврски со машко лице. Ќе говорите за прашања поврзани со сегашни или идни плаќања, исплати за завршени услуги од ваша страна, како и за работа и обврски. Ќе добиете (или испратите) пари од машко лице. Конфликт ќе искрсне во вашиот дом или вашето семејство поврзан со женско лице. Можно е таа да ве предизвика со несовесни или намерни коментари, обвинувања, па дури и со закани. Вашето здравје или здравјето на некој близок ќе биде загрозено. Можно е лекување или терапија да ги компромитираат вашите планови или да биде премногу скапа во финансиска смисла. Само што не сте донеле тешка/значајна одлука во врска со вашата иднина.

ЈАРЕЦ (22 ДЕКЕМВРИ – 20 ЈАНУАРИ)

Разни настани, средби и разговори ќе ве однесат назад во сеќавањата поврзани со стара љубов. Некои од вас ќе ги размислуваат за пропуштените можности и грешки. Други ќе здивнат со воздишка на олеснување бидејќи сте избегале од повеќе проблеми во вашиот живот. За сите вас, ваквите настани од минатото ќе бидат различни, но поучни. Ќе има проблем во семејството со девојка или млада жена. Можни брачни проблеми во животот на ваша ќерка, внука, сестра… Трошоци ќе искрснат за дете или млад човек од вашето семејство, коишто ќе бидат формулирани со документ, договор… Оваа седмица може да примите или да испратите пари на младо лице во знакот на Близнаци, Вага или Водолија.

ВОДОЛИЈА (21 јануари – 19 февруари)

Оваа седмица сте посветени на семејството или на брачните проблеми на лице од вашиот круг на пријатели, соседи или професионална средина. Ова ќе биде непријатно недела за оние од вас кои имаат афера. Ќе има изненадувања на вашето работно место што во повеќето случаи се однесуваат на нови или дополнителни обврски и одговорности. Постои голема веројатност да добиете пари, профит, награда, бонуси, нешто што ќе ви го зголеми буџетот. Ќе има многу возбуда во врска со момче или млад човек. Ќе имате причина да бидете среќни, но и причина да бидете исплашени или загрижени. Може да развиете интересни контакти со машко лице во знакот на Бик, Девица или Јарец.

РИБИ (20 февруари – 20 март)

Оваа седмица ќе мора да се справите со очекувани или неочекувани парични проблеми, финансиски документи, како и други обврски. Непријатна ситуација може да се случи со личност во знакот на Лав, Стрелец или Овен. Бидете внимателни како ги чувате вашите пари, банкарски картички, она што ветувате и кому нешто позајмувате. Непријатен настан може да се развие во врска со здравјето на некој близок.

Најтешкиот дел ќе биде тоа што ова лице лице има сложен и избувливиот карактер и ќе ви биде тешко да помогнете без конфликт или тензија. Можна е разделба од различни причини со лица во знакот на Јарец, Бик или Девица. Мажите-Риби може да минат низ промени на работното место, може да отсуствуваат од работа од некоја причина, или да добијат уште една шанса во кариерата поврзана со претходна работа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -