6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Лука Циндрич кој сега е играч на Киелце, возврати на коментарот на Столе Стоилов (ФОТО)

Лука Циндриќ уште во подготвителниот период најави дека ќе биде еден го главните играчи на Киелце во новата сезона. Хрватскиот репрезентативец и екс-вардарец на својот „Инстаграм“ профил се пофали дека бил прогласен за најдобар играч и прв стрелец на Шчипурно Куп.

Меѓу бројните честитки и пораки од фановите на Вардар, впечатлива беше онаа на капитенот на македонскиот шампион, Столе Стоилов: Не ти стои жолто! – пиша големиот борец на „црвено-црните“, но Циндриќ го најде најдобриот одговор. Хрватскиот репрезентативец со само една реченица одново ги освои срцата на фановите на македонскиот шампион.

“Црвено-црната боја секогаш во срцето”.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -