fbpx
6.8 C
Skopje

Драстично го промени имиџот – Анета Молика ги изненади обожавателите

АКТУЕЛНО

Ако во Србија за фолк дива важи Цеца Ражнатовиќ, тогаш кај нас пандан на неа е неповторливата Анета Мицевска-Молика.

За разлика од своите колешки Анета не е од оние кои често се активни на социјалните мрежи, освен кога во прашање е објавување на работната агенда со настапи низ Македонија и светот или пак кога има да се пофали со некоја нова песна, фотосесија или спот.

https://www.instagram.com/p/BlsyxRBA5cr/?taken-by=anetamicevska

Затоа кога ќе објави нешто ново, тоа не го заобиколува вниманието на нејзините следбеници. Анета досега има направено доста промени кога е во прашање изгледот и фризурата, но овој пат не само што ја затемни косата, туку избра да облече и бело младешко фустанче кое одлично и прилега и ја прави доста помлада.

https://www.instagram.com/p/BkAwfi6gigD/?utm_source=ig_embed

Анета е љубител на класичните комбинации во кои изгледа како дама, но оваа промена им се допадна на обожавателите кои не пропуштија да ја пофалат за промената.

https://www.instagram.com/p/BhmndeVgNsR/?taken-by=anetamicevska

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -