fbpx
7.8 C
Skopje

Опасна финта со која домашните билки ќе растат како луди (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

За да не ви венеат билките или доколку споро ви растат, ви откриваме еден мал трик кој ќе ви помогне вашето цвеќе и билки успешно да напредуваат.

Станува збор за неверојатен трик! Имено, потребно е пелената да ја прелиете со вода, а потоа да ја искинете и така добиениот гел од пелената да го ставите во еден сад.

Во тој сад додадете малку земја и сето добро промешајте го. Смесата ставете ја во саксијата во која ќе ја пресадите билката.

Благодарение на оваа постапка вашето цвеќе секогаш ќе ја има потребната влага.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -