fbpx
9.8 C
Skopje

Без конкуренција: Тамара и Мачка беа најубавите на свадбата (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Тамара Тодевска ужива во својата втора бременост, а тоа не ја спречува познатата пејачка да биде активна.

Имено, Тамара пред одредено време откри дека ќе стане  мајка по втор пат, а нејзиното семејство ќе се прошири за нов член, односно кон крајот на годината Хана ќе добие братче.

Пред неколку дена таа ја објави својата нова песна „Довидување таго“, која според прегледите на „Јутуб“ е добро примена од публиката.


Тодевска и нејзиниот сопруг, Александар Димитровски  викендов беа на свадба.. Во црн фустан, Тамара го покажа своето трудничко стомаче, а пејачката се фати за микрофонот и отпеја неколку песни и направи „луда“ атмосфера.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -