6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

(ВИДЕО) Жирито плачеше, присутните аплаудираа – Денис е слеп, има аутизам и ја отпеа “Опрости ми папе” од Оливер

Настапот на 20 годишниот Денис Барта од Сараево речиси жирито на хрватскиот „Супер талент“ ќе го паметат вечно.

Денис е роден во Италија каде неговите родители тогаш живееле, роден е три месеци порано со 535 грама, а осум дена по раѓањето му било оперирано срцето. Кога наполнил 40 дена бил потполно слеп.

Од втората негова година се бори со епилепсија, а на четири години му е дијагностицирано аутизам. Иако не може да ги движи рацете за секојдневни активности, тој свири клавијатура.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -