30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Дурловски: “Подарена слобода како милост, не е слобода за оној кој цел живот се бори за ВИСТИНСКА…СЛОБОДА”

После понудата за амнестија од премиерот Заев за настаните во Собранието на 27 април, се огласи и оперскиот пејач Игор Дурловски, кој на својот Фејсбук профил напиша:

“Подарена слобода на неправедно обвинетиот, прифатена како милост од ,,горе”, ќе биде претежок товар врз плеќите на еден родител, пријател, македонец, кој цел живот се бори токму за една ВИСТИНСКА…СЛОБОДА!”

поврзани објави

Последни објави