5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

(ФОТО) Се јави и Владо Јовановски – пораката која ја испрати треба многумина да замисли

Милост може да бара само тој, кој што е виновен… Јас не се чувствувам виновен и не барам милост!, ова преку Фејсбук статус го објави актерот Владо Јовановски.

-Барам само праведно и чесно судење, за да се дојде до правдата и вистината, како би се тргнал овој жиг од моето име и од презимето на моето семејство!

Вистината е мојот најголем и единствен бранител! Само не знам зошто сум во притвор скоро година дена..

“..Сo тие две раце сум и тие две скапаја без работа..”!

ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!, стои во статусот на Јовановски.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -