5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ВИДЕО: Пратеничката на СДСМ, додека се залага за промена на името, „води љубов“ преку телефон

Иако зборуваше за одговорност, чесност и исправност пред граѓаните, пратеничката од владејачкото мнозинство, Ивана Туфегџиќ додека траеше расправата за најважното прашање од поновата македонска историја – насилната промена на Уставното име на Република Македонија, се допишуваше и испраќаше срценца на Фејсбук, пренесе порталот Инфомакс.

Некои пратеници пак спијат, други си играат игрици на телефонот, трети ги размачкуваат уставните амандмани.

Сето ова се случуваше на денешната расправа по Предлогот за пристапување кон уставните измени во Собранието на Република Македонија.

Љубов преку жица

Туфегџиќ тера „љубов преку жица“, пратениците на СДСМ спијат….

Posted by infomax.mk on Monday, October 15, 2018

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -