5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Професорката Ванковска го опцу Вес Мичел

На писмото од Мичел, на Фејсбук одговори и Билјана Ванковска.

Иако станува збор за универзитетски професор, Ванковска со недоличен речник практично го опцу високиот американски дипломат, а тоа го потпиша од името на Македонците.

Ваквата порака наиде на осуда на многумина на социјалните мрежи…

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -