6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

(ФОТО) Солза Грчева најавува: Отпадниците ќе го добијат заслуженото

Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ, која подоцна стана независен пратеник, откако беше исклучена од партијата, сега е еден од најголемите противници за уставни промени во држава, со цел промена на името Република Македонија.

Таа на својот Фејсбук профил се огласи, порачувајќи дека никој не успеал да победи народ, а најмалку пратеници, воедно додавајќи дека отпадниците ќе го добијат заслуженото.

-Одиме напред со сета сила и ум. Никој не победил народ, најмалку предавници. Окупацијата мора да заврши и отпадниците ќе го добијат заслуженото.

Затоа, главата горе (како и пред референдумот) и со голема верба ќе дојдеме до целта. Патот ќе е тежок, но имаме ли право да не го одиме?

Македонија вечна, никогаш Северна!

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -