6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

(ВИДЕО) Џекпот во САД изнесува неверојатни 1,6 милијарди – погледнете го редот на кој чекаат сите

Бидејќи џекпотот во мегамилионската американска лотарија порасна на неверојатни милјарда долари, јасно е дека многу граѓани сакаат да си ја пробаат среќата.

Затоа не им смета и неколку часа да стојат во ред за да купат лоз. Засега никој не се јавил дека ја освоил оваа вртоглава сума.

Официјалните лица велат дека доколку никој не го освои џекпотот, во наредното извлекување во вторник вечер, главната добивка ќе биде дури 1,6 милјарди долари – најголема во историјата.

Лото грозницата толку многу завладеа што оние кои не успеаја да најдат лото ливче ги прашуваат пријателите, роднините или колегите да им купат.

Некои веќе планираат што би правеле со толку пари.

„Се надевам дека ќе добиеме…Сакаме многу да дадеме во добротворни цели“, рече еден играч.

Time lapse shows people waiting in line for over two hours for lottery tickets

How long would you wait in line for a lottery ticket if the jackpot were $1 billion?This time lapse shows massive line of hopeful people queuing for over two hours at a store on the California-Nevada border. https://abcn.ws/2CU3U9p

Posted by ABC News on Friday, October 19, 2018

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -