2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

Коневски се јави за роденденот на ВМРО-ДПМНЕ: Неговата порака ги зачуди сите

Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски го честиташе роденденот на ВМРО-ДПМНЕ, која слави 29 години од формирањето.

„Од срце посакувам партијата да зачекори по конструктивен, европски пат, трасирајќи успех за идните генерации. Честит 29. роденден ВМРО-ДПМНЕ“, нагласи Коневски.

Тој во минатото често пати знаеше критички да настапи кон раководството на партијата, но веднаш по претседателските избори, испрати апел дека не е време за превирања, туку за обединување.

„За многу кратко време, ни доаѓаат парламентарни избори“, напомена Коневски.

Извор: НЕЗАВИСЕН.мк

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -