16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

(ВИДЕО) Мајката на Пино заврши зад решетки – во јавноста кружат две причини

Maја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, е приведена попладнево во Полициската станица Беко, поради нарушување на јавниот ред и мир во центарот на Скопје.

-Во 17.45 додека во центарот на Скопје се одржувала манифестација поврзана со вежбата „Одлучен удар“ , лицата Н.О. , М.Т. и Д.Д. го нарушиле јавниот ред и мир и не почитувале наредба на полициски службеници односно ја попречувале полицијата во извршување на службени дејствија. Лицата се приведени и против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, рекоа од МВР.

Според Трпковска, таа била приведена бидејќи извикувала „Македонија, Македонија“ кај Порта Македонија.

ВИДЕО: ИНФОМАКС.мк

Мајката на Пино уапсена бидејќи викала „Македонија, Македонија“

Мајката на Пино уапсена бидејќи викала „Македонија, Македонија“

Posted by infomax.mk on Friday, July 5, 2019

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави