fbpx
17.8 C
Skopje

Тоше Проески никогаш не пееше на партиски митинг – еве ја причината (ФОТО)

АКТУЕЛНО

„Не пеам за партиите, тие пари се проколнати. Подобро парите што мислеле да ми ги дадат, да ги поделат на сирамашните. Тогаш ќе пеам за сите политички партии“, гласи насловот на еден од весниците, при интервју со Тоше Проески.

Тоше Проески никогаш не се појави на партиски собир, го гледавме на стадионите, на прославите на празници, по свадбите кај другарите, по болниците со болните деца.

Да ве потсетиме зошто е тој поразличен, се држеше на страна, немаше пара која може да го купи неговиот дух изграден од морал, етика и хуманост. Јасен и гласен: “Прво парите кај сиромашните, па после ќе пеам за сите политички партии”!!!, стои на објавата на Фан страна на Тоше Проески.

Сте се запрашале ли некогаш зошто Тоше никогаш не се појави да пее за партија??? Какво време дојде, се има цена, па дури…

Posted by Tose Proeski on Friday, July 5, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -