16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Порталот „Лидер“ со најава: Во 14:30 ќе откриеме кој се бил во тефтерот на Боки и кој колку платил

Порталот „Лидер“ штотуку објави содржина во која најавува дека денеска во 14:30 ќе открие ексклузивни детали од истрагата за случајот против Бојан Јовановски.

Истрагата ќе се проширува, а ние ќе објавиме кој се бил во „тефтерот“ на Боки 13, кој колку платил и со што бизнисмените биле уценувани, стои во објавата.

Прочитај повеќе вести: Димитров – не знам која држава му помогнала на бизнисменот за да проговори за рекетот.

Не знам која е таа земја, која му дала поддршка на бизнисменот да проговори за рекетот, немам информации рече министерот Никола Димитров на денешната прес конференција и притоа додаде:

Добро е што работите се разоткриваат, тоа ни ја олеснува борбата за правда, рече Димитров.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави