fbpx
16.8 C
Skopje

Како изгледа кога Кристијано Роналдо ќе излезе на чај со пријателите

АКТУЕЛНО

Нашето секојдневие, освен работните обврски, го поминуваме со нашите пријатели пиејќи чаша кафе или чаша топол чај. Таков е животот и на големите фудбалски ѕвезди, актери, пејачи. Но, која е разликата кога мега популарната фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо сака да излезе и да пие кафе или чај во јавност со своите пријатели?

Фудбалерот на Јувентус е препознатлив сегде. Неговото присуство во било кој момент може да предизвика вистински бум. Роналдо е секогаш во центарот на вниманието. Ова го говори и ова видео, во кое Кики Роналдо излегува со својот најдобар пријател на кафе, а фановите и минувачите едноставно не престануваат со фотографирање и барање за селфи со славниот фудбалер.

Веројатно, откако ќе ја погледнете снимката, ќе разберете дека вие можете многу повеќе да уживате пиејќи кафе отколку самиот Роналдо, бидејќи тој прашање е и дали воопшто може да пие и истовремено да ужива. Погледнете го ова видео:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -