21.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Тешка сообраќајна несреќа на патот Штип – Радовиш: Ова е билансот – има повредени

На патот Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа во која две лица се тешко повредени.

Според министертвото за внатрешни работи на магистралиот пат Штип-Радовиш, кај селото Лакавица патничко моторно возило излетало од патот.

Во незгодата е повреден шеесет и пет годишниот возач В.Б. од Украина и шеесет и три годишниот сопатник И.Ф. од Русија.

Повредените лица се пренесени во Штипската болница каде им е укажана лекасрка помош, во Клиничкиот центар се констатирани телесни повреди кај возачот, а додека кај сопатникот биле констатирани тешки телесни повреди.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави