14.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Оставки од Владата и обвинителите Јовески и Русковска – како и притвор за Јанева, бараат од ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ повторно побара оставки од премиерот Заев, Владата и обвинителката Рускоска, а притвор за Катица Јанева.Нема поголем доказ за инволвираност од она што го призна Јанева и начинот на комуникација во објавената видео снимка, вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев.

Не даде прецизен одговор дали пратеничката група на најголемата опозициска партија ќе поднесе иницијатива во Собранието за разрешување на Јанева.

СДСМ побара целосно расчистување на случајот и обвини за сценарио кое е подготвено од опозицијата. Прес конференцијата беше одржана пред седиштето на Белата Палата од каде ечеше музика од филмот „Кум“.

Целата вест прочитајте ја на телевизија Телма.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави