fbpx
17.8 C
Skopje

ФОТО: Автомобил повреди пет пешаци на тротоар во Лондон

АКТУЕЛНО

Пет лица се повредени во денешниот инцидент во Лондон, откако претходно возач се качил со својот автомобил на тротоарот, удирајќи во неколку лица, а потоа удрил во ѕидот на една зграда, пишува електронското издание на весникот Mirror.

Двајца мажи и една жена се во критична состојба, а пет лица се хоспитализирани.

Ова сепак не е прв случај кога пешаци се жртви на несовесното возење на возачите.

Претходно еден  вооружен со нож возач на „опел“ нападна луѓе на плоштадот Бузмаркплац во германскиот град Хајделберг. Тогаш тројца лица настрадаа, а возачот исто така беше повреден, шри што заврши хоспитализиран како и другите хоспитализиран.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -