fbpx
17.8 C
Skopje

Груевски: Доброволно ќе прифатам да ме уапсат, затворат и малтретирааат, ако тоа му е услов на Заев

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски преку својот официјален Фејсбук профил упати порака до лидерот на СДСМ, Зоран Заев, потенцирајќи дека е подготвен доброволно да оди во затвор, доколку тоа е услов на Заев.

Во продолжение прочитајте го целиот текст:

Кога државата е нападната, само народот може да ја одбрани. Не можат само политичарите, особено кога еден дел од нив се…

Posted by Nikola Gruevski on Sunday, February 26, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -