fbpx
18.8 C
Skopje

Почина актерот Бил Пакстон, познат по улогите во „Титаник“ и „Осмиот патник“

АКТУЕЛНО

Aктерот Бил Пакстон познат по улогите во „Титаник“ и „ Осмиот патник“, „Аполо 13“ почина на 61 годишна возраст, пренесуваат светските медиуми

Пакстон почина од компликација настаната после неговата операција на срцето, соопштија од неговото семејство.
„ Нашиот сакан сопруг и татко Бил почина. Ве молиме да имата разбирање за нашата ситуација, да го жалиме и испратиме во вечното почивалиште“, пишува во соопштението на семејството.

Пакстон највпечатилива улога оствари во адаптацијата на хит филмот „ Training Day“, а неговата последна улога на големото платно беше трилерот „Тhe Circle“ со Ема Ватсон и Том Хенкс.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -