18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

ВИДЕО: Драма на „Олимпик Стадион“, навивач на Вест Хем сакаше да тепа играчи на Челси

Многупати медиумите во Англија знаат да пишуваат за инцидентите кои се случуваат помеѓу навивачите на Балканот, но многу често и навивачите во Премиер лигата и пониските лиги во Англија знаат да направат инцидент.

Тоа се потврди и на средбата помеѓу Вест Хем и Челси, која се одигра на „Олимпик Стадион“. При водството на „сините“ со 0:1, еден од домашните навивачи влезе на теренот, каде сакаше да се пресмета со играчите на Челси.

Во последен момент реагираше обезбедувањето, кое го спречи лутиот навивач да влезе во физичка пресметка со избраниците на Антонио Конте.

Инаку, Вест Хем беше поразен на домашен терен од лидерот Челси со 1:2.

поврзани објави

Последни објави