fbpx
24.8 C
Skopje

Трамп го прими саудискиот принц Мухамед Бин Салам на ручек во Белата куќа

АКТУЕЛНО

Претседателот на Америка, Доналд Трамп денеска е домаќин на синот на саудискиот крал Салам, принцот Мухамед бин Салам.

Тој го прими Салам, се ракуваа а потоа заминаа на ручев во Белата куќа.

Ова е највисокиот саудиски претставник што го посети САД од изборот на Доналд Трамп.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -