30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Касами: Потребно е деблокирање на институциите

Лидерот на движењето БЕСА Билал Касами и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, оддржаа средба во седиштето на Социјалдемократскиот сојуз на Република Македонија.

Касами по средбата даде кратка изјава за медиумите, истакнувајќи дека за средбата ќе има соопштение.

Тој изјави дека на средбата се говорело за деблокирање на институциите и повторно враќање на Република Македонија на патот кон НАТО и ЕУ интеграциите.

 

поврзани објави

Последни објави