24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Заев: Ќе ги дадеме нашите докази, СДСМ е пример како законски се спроведува кампања! (ВИДЕО)

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска беше на распит во Јавното обвинителство поради сомневање на злоупотреба на изборна кампања.

„Еве денеска како што е запознаена и јавноста, повикани сме под сомневање на злоупотреба на изборна кампања, ни беа презентирани индициите за злоупотреба за изборната кампања 2016 година. Јасно ни е тоа што ни беше презентирано, усно од страна на обвинителот. Договорен е следниот чекор, во среда во 12 часот, согласно постапката, да направиме увид во доказите за да можеме да ја дадеме нашата одбрана. Како што знаете овде сме да ја докажеме нашата невиност, почитувајќи ги институциите, во нормална законска процедура да ја докажеме невиноста за којашто сме под сомнение како организатори на изборна кампања, јас, едно вработено лице во администрацијата на СДСМ и правното лице СДСМ“, рече Заев.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави