fbpx
22.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Dejan

447 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Напаѓачот на Шекеринска вчера бил приведен од страна на Алфите

Во врска со немилите настани што се случија на 27.04.2017 година во Собранието на Република Македонија, на 06.05.2017 од страна на Секторот за внатрешни...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е СДС да се освести и да ја прифати волјата на народот

„Kриминалецот Заев и СДС, освен што ги измамиja граѓаните и ја погазија нивната волја, ги погазија и Уставот, Деловникот и законите, а сега молчат...

Кениецот Кируи старо-нов победник на Скопскиот маратон, нашиот Ивановски победи на полумаратонот

Kипротич Кируи од Кенија втора година по ред остварува триумф на Скопскиот маратон. Искусниот маратонец очигледно дека ги обожава скопските улици, а тоа овој...

Боксерот Мејведер пронајде нова занимација, овојпат купува НБА екипа

Најбогатиот спортист на светот, боксерот Флојд Мејведер е познат по расфрлањето со пари и купување скапи „играчки“ од различен вид. Овој пат тоа е...

Подобрете ја дигестијата со овој напиток

Чувството на подуеност во стомакот, нерегуларната и тврда столица се доста проблематична и непријатна појава. По празниците дури и зачестена појава поради обилната и...

Белград повикува на осуда на агресивната реторика во регионот

Српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ и директорот на Канцеларијата на Владата на Србија за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ денеска на амбасадорите на...

Заев на средбата со Бејли: Очекувам Иванов да ја исполни уставната должност

Зоран Заев, претседателот на СДСМ  придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска и генералниот секретар Оливер Спасовски денеска се сретна со амбасадорот на САД во...

Оваа година над 8.500 учесници на Виз Ер маратонот во Скопје

Виз Ер Скопскиот маратон полека прерасна во еден од најмасовните и најпопуларните спортски настани во Македонија и пошироко, а в недела – 7 мај,...

Претседателот Иванов на Глобален лидерски форум во Турција

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Република Турција, по повод неговото учество на Глобалниот лидерски...

Предности зошто да изберете личен тренер

Пред се персоналниот тренинг е создаден да за краток период ги постигнете посакуваните резултати, без разлика дали станува збор за намалување на несаканите килограми,...

Во Калифорнија роботи ќе берат овошје наместо луѓето

Две калифорниски компании забрзано работат на исфрлање на пазарот на роботи кои би береле овошје затоа што овоштарите со години имаат проблеми со работната...

ВИДЕО: Девојче им ја покажа протетичката нога на другарчињата, реакцијата ќе ве воодушеви

Видео, во кое мало девојче им ја покажува новата протетичка нога на своите пријатели, ќе ве исполни со емоции. Во него, 7-годишната Ану се упатува...

Виена летово го добива првиот градски автобус без возач

Истражувачки проект што се финансира со средства од министерството за сообраќај ќе и обезбеди на Виена автобус без возач, а проектот стартува ова лето. Целта...

Лошите сценарија се остварија, Паркер ја заврши сезоната

Лошите сценарија се остварија за Сан Антонио откако францускиот плејмејкер заработи повреда на коленото, а докторските наоди ги потврдија сомнежите дека оваа сезона за...

Следува ново поскапување на цигарите од 5 до 10 денари

Ново поскапување на дел од цигарите од  5 до 10 денари. . Брендовите кои не добија повисока цена за Велигденските празници, од денеска се...

Oд УХМР предупредуваат, викендов големо невреме

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе имаме локален пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја....

Машки изговори за некористење на кондом и како да одговорите на нив

Колку и да е шармантен, секси и неодолив, ако партнерот одбива да стави кондом пред сексуален однос, најдобриот ваш избор е да му одолеете...

Коѕиас: Само ние не се мешаме во внатрешните работи на Македонија

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕиас, синоќа упати предупредување против оние кои размислуваат и сонуваат за дестабилизација на Балканот и за менување на...

Принцот Филип се откажува од кралските обврски

Војводата од Единбург, принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета Втора, најави дека наесен се повлекува од сите кралски задолженија. „Одлуката сам ја донесе принцот...

Алегри: Многу сум лут на Пјаниќ и имам замерки

И покрај синоќешната победа во Лигата на шампионите на Јувентус против Монако од 2-0, стратегот на „старата дама“ е незадоволен од некој фудбалери, а...

ФОТО: Jапонија доби нов луксузен воз, картите чинат 10.000 долари

Ова значи да се патува со стил. Опремен со полн бар, апартмани на два ката, бањи направени од кипрово дрво, луксузниот куше воз „Shiki-Shima“...

Повелба на Република Македонија за РСБСП

За исклучителниот придонес во подобрувањето на безбедноста на сите учесници во сообраќајот на патиштата, како и за унапредувањето и развивањето на сообраќајното образование, култура...

Тепаните пратеници уште не се повикани во Обвинителството

Обвинителството се уште ги нема повикано лидерот на СДСМ и другите пратеници како оштетени, а доказите ги има во сите медиуми, со што тие...

Македонија го задржа 133. место на ФИФА-листата

Фудбалската репрезентација на Македонија го задржа местото на кое беше и претходно и сега е  на 133.место и на најновото издание на ранкингот на...

ВИДЕО: Не го тепав Села, го извлекував да не го убијат, вели сведокот

Еден од лицата присутни во Собранието кога физички беа нападнати пратеници ,Ацо Тошта  денеска за „ТВ 21“вели дека тој не го нападнал пратеникот Зијадин...

Latest news

- Advertisement -spot_img