fbpx
22.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Dejan

447 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Младите фудбалери до 19 години повторно ја совладаа Бугарија

Македонската фудбалска репрезентација од 19 години и во вториот контролен натпревар извојува победа над врсниците од соседна Бугарија. На тренинг центарот "Петар Милошевски" во...

Турција го блокира пристапот до Wikipedia

Институцијата на Турција што е надлежна за следење интернет пред две недели информираше дека се блокирани сите пристапи до Wikipedia во земјата. Турција ја предупреди...

Антиканцерогени намирници

Јагоди Јагодите можеби се и најдобриот избор затоа што имаат малку калории, може лесно да се најдат на пазар и во екот на сезоната цените...

Mртво бебе со траги на насилство пронајдено во кичевско Kленоец

Починато едногодишно бебе е најдено вчера во куќата на З.Т. во селото Кленоец, кичевско. Случајот го пријавил во полиција синоќа во 20.45 лекар од...

Интер му додели „шут“ карта на Пиоли после поразот од Џенова на Пандев

Интер ќе постави неславен рекорд оваа сезона во Серија А, бидејќи сезоната ќе ја заврши со четврт тренер. Вечерва нешто по 22.30 часот со...

Евровизија 2017: Познати првите десет финалисти

Најпопуларниот европски музички натпревар годинава се одржува во главниот град на Украина, Киев, благодарение на победата на минатогодишниот победник Џамала кој триумфираше со песната...

Таксист- херој: Спречил киднапирање на 17-годишна девојка во Делчево

Инцидентот се случил на 17 април околу 23.00 часот на улицата „Маршал Тито" во Делчево. Дваесет и седумгодишниот У.М. од Виница пресретнал 17-годишно девојче од...

Шкеднија му додели отказ на Томас Брадариќ

Германскиот тренер кој до денес беше на чело на стручниот штаб на тетовска Шкеднија утре и официјално ќе добие отказ од оваа функција. Оваа одлука...

ВИДЕО: „A1on“ сторија, две години по Диво Насеље

Поминаа две години од вооружената престелка во кумановското Диво Насеље, а во сторија на „А1он“ жителите на ова место велат дека се уште се...

Експлозија во Тајланд: Најмалку 40 повредени

Најмалку 40 луѓе се повредени, од кој неколкумина се сериозно повредени, денеска после две силни експлозија пред супермаркет во Патани, на југот на Тајланд,...

Стефан Ристовски е многу блиску до трансфер во Спортинг Лисабон

Ријека е пред промоција во нов шампион на Хрватска, по долги години симнувајќи го од тронот најтрофејниот хрватски клуб, Динамо Загреб. Јасно е дека...

Јужна Кореја денеска бира нов претседател

Јужнокорејците денеска гласаат за нов претседател, а според информациите излезноста на гласачите е голема. Како што пренесуваат јужнокорејските медиуми, резултатите ќе бидат објавени во...

Меркел кажа „НЕ“ за турскиот референдум во Германија

Германската канцеларка Ангела Меркел категорично го отфрли водењето на кампања за можен турски референдум за повторно воспоставување на смртната казна во Германија. “Смртната казна е...

Бенефиции врз човековото здравје од консумирањето на маслинки

Дали сте забележале како повеќето препарати за убавина и здравје се на основа на маслинки и маслиново масло? Маслиновото масло е познато по своите својства...

Во среда Уставниот суд ќе одлучува за мандатот на градоначалниците

Судот уште минатата недела соопшти дека со две нови иницијативи ја проширува агендата за заедницата закажана за 10 мај, на која на дневен ред...

Трагедија во Кина: Најмалку 18 загинаа при истекување на гас во рудник

Најмалку 18 рудари загинаа како последица на труење од истекување на гас во рудник за јаглен во централниот дел на Кина. Како што јавија кинеските...

МОСТ: Доделени мали грантови на локални организации за застапување и истражувачко новинарство

Во рамки на проектот „Медиа платформа за застапување“, имплементиран од страна на Граѓанската асоцијација МОСТ, беа доделени 3 мали грантови за спроведување на заеднички...

Лина Ѓорческа се искачи едно место погоре и го запиша рекордното 181. место на ВТА

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува да напредува на светската ранг листа. На денешното рангирање, Ѓорческа, скокна за една позиција и сега е на...

ВАРДАР ОСТАНА БЕЗ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА, СРАМНА ПОБЕДА НА ЃЕР

Женскиот ракометен клуб на Вардар остана без толку посакуваната победа и освојување на тронот во Лигата на шампионите откако денеска загуби во големото финале...

Престрелка во Париз, еден човек загина

Еден човек загина во престрелка пред ресторан за брза храна синоќе во Плезир,западна покраина во Париз. Според „Паризен“ вооружен маж се приближил до колата на...

Како влијаaт овошјето и зеленчукот врз здравјето?

Еден од најчестите лекарски совети е да се конзумира по едно јаболко дневно. Овошјето е природен извор на енергија, и повеќе од корисна е...

ВИДЕО: Гранде Пандев со волеј удар го урна својот поранешен клуб Интер

Македонскиот фудбалски репрезентативец и рекордер по бројот на постигната голови за репрезентацијата, Горан Пандев влезе во гол-серија откако денеска стрелаше 70. минута и со...

БИХ утринава ја тресеше земјотрес од 3,3 степени според Рихтер

Епицентарот на земјотресот од 3.3 степени според Рихтер бил на длабочина од два километри, на осум километри североисточно од херцеговскиот град Чаплине. Земјотресот се...

Алиоски го „стресе“ и шампионот Базел, неговиот Лугано до голем бод

Mакедонскиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиоски продолжува редовно да ги тресе противничките мрежи запишувајќи го својот овосезонски рекорден 16. гол, oвој пат против шампионот на...

Наоми Кембел: Ми паѓа косата, не ми е срам што носам перики (ФОТО)

Една од најпознатите манекенки на светот која уште активно работи призна за списанието „ЕS Magazine“ дека често носи перики бидејќи се бори со опаѓање...

Latest news

- Advertisement -spot_img