6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Ooops... Error 404

Sorry, but the page you are looking for doesn't exist.

Снегот ги блокира патиштата, колони возила заглавени

Во овие моменти вистински хаос се случува на планинскиот превој Стража каде колони возила се заглавени поради снегот. Забрана за движење АМСМ издаде од 13:00...

Самодовербата на Мицкоски во убедлива победа е причина плус да се откаже од техничка влада

Техничките влади во последните два изборни циклуси постоеја за обезбедување на повисоки изборни гаранции кои ги бараше тогашната СДСМ која беше во опозиција, но...

ЕВЕ КАДЕ УТРОВО ВРНЕ СНЕГ – УХМР најавува нови врнежи за вечерва, подгответе се ќе врне и во Скопје! (ФОТО)

ЕВЕ КАДЕ УТРОВО ВРНЕ СНЕГ – УХМР најавува нови врнежи за вечерва, подгответе се ќе врне и во Скопје! (ФОТО) Времето денеска ќе биде облачно...

Најнова ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува – откриено кога ќе падне СНЕГ!

Променливо време со слаб ветер, утре најави за снег Променливо облачно по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

Од 11 до 14:30 посебен сообраќаен режим во Скопје – еве во кој дел од градот! МВР со АПЕЛ до граѓаните!

Поради одржување на два најавени протеста, денеска од 11 до 14:30 часот, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки...

Оливер Спасовски: Продолжуваме – транспарентно и отчетно, преземени се засилени оперативни мерки во функција на безбедноста на граѓаните!

Во текот на изминатата недела 13.11.2023 до 19.11.2023 преземени се засилени оперативни мерки и превентивни активности во функција на поголема безбедност на граѓаните: 🔷Приведени се...

Николовски: Нашата идеја за заживување на Националната рурална мрежа станува реалност!

Нашата идеја за формирање и заживување на Националната рурална мрежа станува реалност. Први во регионот ја формиравме Националната рурална мрежа, остварувајќи ги нашите цели да...

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа во Аеродром – возило е превртено на кров

Тешка сообраќајка се случи вечерва на улицата Трета Македонска Бригада во Аеродром, каде, како што можете да забележите на фотографиите во продолжение, возило е...
[td_block_social_counter facebook=”tagdiv” twitter=”tagdivofficial” youtube=”tagdiv” style=”style8 td-social-boxed td-social-font-icons” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9″ custom_title=”Stay Connected” block_template_id=”td_block_template_8″ f_header_font_family=”712″ f_header_font_transform=”uppercase” f_header_font_weight=”500″ f_header_font_size=”17″ border_color=”#dd3333″]
- Advertisement -spot_img

Latest Articles