-1 C
Skopje

Човекот кој го откри Меси тврди: Ниту Дембеле, ниту Кутињо не вредат толку многу…

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Последните неколку денови цела Европа зборува за трансферот на Филипе Кутињо од Ливерпул во Барселона.

Ливерпул за овој трансфер заработија 160 милиони евра, што е за сега вториот најскап трансфер во историјата. Нејмар е засега пред него, а од летото поголем трансфер ќе има и Мбаппе.

Меѓутоа, многу фудбалски стручњаци тврдат дека Кутињо не вреди толку колку што е платен. Такво мислење има и човекот кој го откри Лионел Меси Жозеп Мариа Мингуела.

“Кутињо не вреди 160 милиони евра. Тој е добар играч, ќе му помогне на тимот, но не вреди толку колку што е платен“, тврди Жозеп и додава:

“Иста е работата и со Дембеле. Тој е платен 140 милиони евра само како да би се што побрзо нашла замена за Нејмар. Ни тој не вреди толку многу. Иако моментално владее лудило на фудбалскиот пазар, ова не се реални цени за овие фудбалери, смета тој.

Жозеп е човек кој добро ги следи состојбите во фудбалскиот свет. Тој е повеќе од 40 години агент и неговите мислења и гледишта се разберени многу сериозно кога станува збор за светски и врвни спортски експерти.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...

Брнз: Разочарани сме што Бугарија го блокира прогресот

Се надеваме дека Северна Македонија ќе продолжи со процесот на пристапување кон Европската Унија. Многу јасно ја кажавме нашата желба да ја видиме првата...

Се ближи крајот на моторите со внатрешно согорување

Британскиот премиер Борис Џонсон потврди дека од 2030 година ќе биде забранета продажбата на нови автомобили со мотори со внатрешно согорување, иако властите во...

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Богојески за бугарската министерка за надворешни: Жалам што госпоѓата Захариева се наоѓа во состојба на тешко психичко пореметување

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во денешна изјава за медиумите говореше за можна средба со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов и проблемите кои се...
- Advertisement -