fbpx
6 C
Skopje

Играње Кено со стратегија

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Во некои казина можно е да играте на специјано дизајнирани машини за Кено. На тие машини играчите чекаат да заврши тековната игра и слободно може одма да започнат нова. Со ваквите машини се избегнува потребата од Кено тикет затоа што тие работат на принцип исто како и онлајн кеното. Апаратите работат на принцип како и онлајн казината, игрите започнуваат последователно. Играње Кено со стратегија е доста популарно меѓу играчите.

Играње Кено со или без стратегии

Кога ќе се спомене ова мислењето на играчите најчесто е поделено. Има такви кои тврдат дека може да има повторувања во броевите, но тука е и спротивната страна која тврди дека се работи за игра на чиста среќа. Како и да е, за да се игра со стратегија мора играта да започнува последователно односно по завршување на една партија да почне нова. Тоа е случај кај онлајн казината.

Играње Кено

Правилата за Кено се слични но сепак има разлики од казино до казино. Кај онлајн казината претежно се потполно исти, освен што има наведено неколку правила за интернет исплата. Да се запознаете со нив може на сајтот од казиното. Во FAQ документот се детално наведени, и мора да се придржувате до нив. Оваа игра е многу едноставна и лесна за играње. Кога станува збор за играње Кено, во правилата нема наведено дека не смее да играте со стратегии. Па така слободно може да испробате некоја ваша развиена стратегија.

А доколку сметате дека стратегии не може да функционираат во оваа игра на среќа. Тогаш со малку среќа и пресметки на веројатноста може да освоите големи добивки. Во Кеното има 80 броеви, а 20 од нив се извлекуваат. Вие може да погаѓате од 1 до 10 броеви, па според тоа веројатноста е на ваша страна. Со малку упорност, внимателност и логика може да се оставарат одлични добивки. Како што знаеме кај оваа игра коефициентите се одлични а со тоа и евентуалните добивки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нема резултат состанокот на заедничката мешовита експертска комисија за историски и образовни прашања за спроведување на договорот за пријателство меѓу Македонија и Бугарија

Нема никаков напредок во споровите со Република Македонија. Ниту вториот ден, од работата на зедничката мешовита експертска комисија за историски и образовни прашања, воспоставена...

Беше ѕвезда во Реал Мадрид и му предвидуваа голема кариера, сега прогласува банкрот

Кога во 2007 година тогаш 20-годишниот холандски фудбалер Ројсон Дренте потпиша за Реал Мадрид, многумина му предвидуваа голема кариера. Меѓутоа, Дренте не се наигра...

Зоран Заев се прости од Баге: ТАЖНА ВЕСТ – силно ме погоди веста за омилениот другар за неговите пријатели, Благоја Стефановски Баге

Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ извика “да живее Зоран Заев”: Се огласи и Костадинов

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“. По...

Резултатите за изминатите 24 часа: Дури 2824 луѓе биле тестирани, позитивни се 1100

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...
- Advertisement -