fbpx
28.8 C
Skopje

Динко од Бугарија купил хеликоптер – тргнува во лов на мигранти

АКТУЕЛНО

Познатиот „ловец“ на мигранти од Бугарија, Динко Валев (29) се подновил со хеликоптер, кој како што вели е за да ги открие „потенцијалните џихадисти“.

Тој е професионален борец, а за оваа работа добил дозвола и од бугарската влада. Валев стана познат минатата година кога објавуваше видеа на кои се гледаше како брка мигранти кои пристигнуваат во неговата земја од Турција.

Од ИСИС пак нудат 50.000 долари за неговата глава, а инаку Вален е поранешен полупрофесионален борач кој за своите идеи добива и поддршка од владата на Бугарија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -