11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Милошоски: На Хан му кажавме дека има две решенија-избори или малцинска влада

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по средбата со Хан, информираше за тоа што што тие му понудиле на евркомесарот.

ВМРО-ДПМНЕ на Хан му предложиле две можни решенија-Зоран Заев да формира малцинска влада со поддршка на ВМРО-ДПМНЕ или нови избори.

На прашање што точно разговарале со Хан тој одговори дека еврокомесарот сам ќе одлучи дали ќе даде изјава и ќе каже што разговарале.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави