fbpx
15.8 C
Skopje

ВИДЕО: НБА драма – Ибака и Лопез како во ринг за бокс

АКТУЕЛНО

Во драматичен натпревар помеѓу Торонто и Чикаго, публиката можеше на кратко да проследи и „бокс натпревар“, откако двајцата центри од тимовите си разменија по некој бокс.

Робин Лопез од Чикаго и Серж Ибака од Торонто беа во главна улога во третата четвртина од средбата, а судиите немаа друг избор освен да ги исклучат и двајцата кошаркари, за кои се очекува и дополнителна казна од НБА.

Во целата ситуација добро е што останатите актери на теренот беа присебни, па целата ситуација траеше само неколку секунди.

https://youtu.be/6Tq46B0e5Ac

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -