fbpx
33.8 C
Skopje

САД: Подготвени сме да им помогнеме на британските власти во врска со нападот пред парламентот

АКТУЕЛНО

Претседателот на САД, Доналд Трамп e информиран за нападите во Лондон. Според Трамп инцидентот е „голема вест“.

Прес-секретарот на Стејт департментот Марк Тоунер изјави дека институцијата е подготвена да им помогне на британските власти.

“Ние ја следиме ситуацијата пред британскиот Парламент. Нашите срца се со настраданите. Амбасадата во Лондон ja следи ситуацијата од близина”, изјави тој, додавајќи дека тие се подготвени да и помогнат на британските власти во врска со нападот во Лондон.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -