fbpx
36.8 C
Skopje

Британската полиција ослободи уште едно лице осомничено за нападот во Лондон

АКТУЕЛНО

Британската полиција пушти на слобода уште едно лице кое беше уапсена поради нападот во Лондон што се случи во близина на британскиот Парламент.

Во моментот во притвор е задржано само уште едно лице, 58-годишниот маж кој беше уапсен во четвртокот во Бирминген, градот во кој живеел и напаѓачот Халид Масуд.

Полицијата приведе 11 лица поради нападот.

Од 10-те ослободени лица една 32-годишна жена е пуштена со кауција, наведе британската полиција.

Четири лица загинаа, а 50 се повредени при нападот што се случи во средата пред Парламентот во Лондон.

Британската полиција се обидува да утврди дали напаѓачот делувал сам.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -