12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Маж пукал во автобус во Лос Анџелес и при тоа убил едно лице

Маж синоќа отворил оган во автобус во Лос Анџелес, при што убил едно лице, а друго лице повредил.

Мажот е уапсен по тензичната ситуација, што траела четири часови, но поминала без дополнителни инциденти, соопшти полицијата во Лас Вегас, напоменувајќи дека нападот не е поврзан со тероризам.

Осомничениот се затворил сам во автобусот. Потоа полицијата четири часови преговарала со него.

Мажот се предал околу 15.20 часот, по локално време.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави