16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

АВТОМОБИЛ СО ИТАЛИЈАНСКИ ТАБЛИЧКИ УДРИ ПЕШАК: Повредени и двајца малолетни сопатници од возилото

На 29.02.2024 во 07.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Македонско – косовска бригада“, пред крстосница со ул.„Адем Демачи“, патничко возило „фолксваген“ со италијански национални ознаки, управувано од А.С.(19) од с.Арнакија, скопско, удрило во пешакот С.Х.(49) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, а со телесни повреди се здобиле двајца малолетни сопатници од возилото, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави