32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

Целиот Балкан зборува дека Здравко Чолиќ има вонбрачен син: „Скапо ќе плати, цела година ќе барам алиментација“

Амир Казиќ Лео ја откри врската со Здравко Чолиќ за кој се шпекулираше дека му е татко! Пејачот во деведесеттите важеше за голем заводник на сцената. Амира уште во 89-та година сите го споредуваа со големата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ, а своевремено се шушкаше дека е негов татко.

Казиќ веднаш демантираше, но не криеше дека е импресиониран од дружењето со Чолиќ, бидејќи тој и денес е една од најголемите музички ѕвезди.

– Реков дека Чола скапо ќе плати за тоа, дека ќе барам алиментација за сите овие години. Да сум јас на негово место, би снимил дует, за да покажам дали навистина сме толку слични и визуелно и вокално или не. Чола е само 14 години постар од мене и не може да ми биде татко – изјави пред многу години за хрватските медиуми.

Не разбирам зошто Чола молчи, а сите зборуваат за тоа. Јас да сум на негово место, би го гушнал, би се сликал и луѓето ќе замолчат – рекол Амир Казиќ Лео.

Лео сакаше да се дружи со своите пријатели од шоу сцената, беше поврзан со многу од нив, а никогаш не криеше дека се чувствува убаво и удобно во женско друштво. Дамите паднаа на неговиот шарм, а тој знаеше да го искористи својот глас за да ги придобие.

Познато е дека Лео сака фудбал, кој е и негово хоби, па често игра фудбал со своите пријатели. Сепак, пред неколку години на тренинг, Лео доживеа несреќа и мораше итно да биде пренесен во болницата во Загреб. Таму биле констатирани повреди на левото колено и испукано ребро.

Иако во своите песни најмногу пее за невозвратена љубов, Амир повеќе од три децении е во среќен брак со сопругата Биба, која избегнува да се појавува.

поврзани објави

Последни објави