18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Претпладне облачно, преку ден сончево

Во Скопје претпладне променливо облачно, попладне сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен правец.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 14 до 24 Целзиусови степени.

поврзани објави

Последни објави