fbpx
18.8 C
Skopje

ФОТО: Хуманоста на дело – подели 41 печено прасе на социјално загрозени семејства

АКТУЕЛНО

По повод новогодишните и божиќните празници, сопственик на извесна фарма „Лука“ во Република Српска подели 41. печено прасе на социјално загрозени семејства.

„Бог ми подари да можам да помогнам и јас тоа од срце го направив“ – изјави Милан Зуровац, сопственикот на фармата.

Истата акција како и годинава, беше спроведена и минатата година кога беа поделени 22 прасиња, а Зуровац најави дека истото планира да го стори и идната година и да прерасне во традиција.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -