24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

„Yahoo“ и „AOL“ креираат нов интернет гигант

Двете светски компании „Yahoo“ и „AOL“ ќе започнат нов гигантски проект кој ќе го носи името „Oath“ и всушност ќе биде телекомуникациски оператор „Verizon“.

Сето ова го најави шефот на компанијата „AOL“, Тим Армстронг кој на Твитер откри за новите планови.

„Милијарда + корисници, 20+ брендови, незадржлив тим. #TakeTheOath. Лето2017“, напиша Армстронг.

Портпаролот на компанијата изјави дека во текот на летните месеци може да се создаде една од најмоќните дигитални компании на пазарот. Дел од неа сепак нема да биде актуелниот извршен директор на „Yahoo“, Мариса Мајер, тврдат во својот пост од сајтот „ReCode“.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави