fbpx
24.8 C
Skopje

Оружен инцидент во тетовско, повреден 13-годишник

АКТУЕЛНО

Во школскиот двор во тетовка Палатица се случил оружен напад во кој тешко повредено е 13-годишно момче, кое добило влезно-злезна рана на левата страна од грбот, при што веднаш е пренесено на скопските клиники.

Според обвинителството во Тетово, осомничен за пкуањето е 17-годишник од истото село, кој веднаш по инцидентот заминал во полиција со својот татко на разговор.

Случајот се случил во вторник во 16 часот, во дворот на училиштето Палатица, пронајден е пиштолот со кој било пукано, а за кој нема соодветни документи за легално поседување.

Полицијата работи на расчистување на причините за овој инцидент.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -