fbpx
35.8 C
Skopje

ДУИ: Деновиве се одржале средби меѓу Груевски и Заев

АКТУЕЛНО

Од ДУИ велат дека деновиве се одржале неколку средби мегу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев, во насока на надминување на политичката криза.

„Според нашите информации,веке неколку дена се одржуваат лидерски средби помеѓу ВМРО и СДСМ и ние тоа го охрабруваме. ДУИ го изоде својот дел од патот за формирање на новото мнозинство и новата влада. Се надеваме ке има плод од овие разговори за кои ние имаме информации дека се одржуваат“, изјави портпаролот на ДУИ, Бујар Османи за Фокус.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -