fbpx
16.8 C
Skopje

ПРОВОКАЦИЈА ОД АЛБАНИЈА – Дода: Албанците во Илирида никој не може да ги спречи да живеат таму

АКТУЕЛНО

„Не можеше да биде поинаку. Едно општество кое се храни со фантазмите на етничката омраза, една албанофобска политичка класа, државно раководство кое јавно ја прогласи омразата кон половина милион Албанци, не можеа ништо друго да направат освен да ја  донесат омразата, насилството и навредите во сите овие години во очите на целиот свет. Потребно беше Талата Џафери да биде избран за претседател на Собранието (на кој му посакувам убава работа во корист на Албанците) за да експлодираше вистината. Зијадин Села денес е повреден и ние сите се молиме што побрзо да помине овој тежок момент за него и за сите Албанци, но истовремено денес треба да научиме дека треба да се подготвиме за секој напад кој мрачните сили го подготвуваат кон Албанците.Ние сме една нација и имаме еден став. Албанците треба да реагираат како единствена сила против секој напад. Го повторувам она што го кажав неколку месеци порано…Во една држава која не ги сака и не ги прифаќа, меѓу заедниците кои шират омраза кон Албанците. Албанците во Илирида никој не може да ги спречи да живеат таму“, пишува Дода на Фејсбук.

Posted by Mesila Doda on Thursday, April 27, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -